Strona Główna · O Grupie · Rekrutacja · Galeria · Artykuły Styczeń 21 2017 14:11:26
Nawigacja
Strona Główna
O Grupie
Skład
Rekrutacja
Galeria
Artykuły
Download
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Nieaktywowany Użytkownik: 4
Najnowszy Użytkownik: duch
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie internetowej Dowódcy Grupy Rekonstrukcji Historycznej U.S. 7th Marine Regiment.
33 rocznica ataków terrorystycznych na koszary Amerykańskich Marines i Legii Cudzoziemskiej.
W 1982 roku Marines zostali wysłani do Libanu jako siły pokojowe w wojnie libańskiej. Dnia 23 października 1983 roku, o godzinie 6:22 ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi wjechała na teren koszar piechoty morskiej w Bejrucie. Pojazd uderzył w główny budynek koszar Marines i eksplodował. W zamachu zginęło 220 żołnierzy piechoty morskiej, 18 marynarzy i 3 żołnierzy. W tym samym dniu druga ciężarówka eksplodowała na terenie koszar francuskich w Bejrucie zabijając 58 żołnierzy. Amerykańscy żołnierze zostali wysłani do Bejrutu w celu przeprowadzenia misji pokojowej wraz z żołnierzami z Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Ataki bombowe w Bejrucie były głównym powodem wycofania sił międzynarodowych z Libanu w 1984 roku.
W dniu dzisiejszym mija 33 rocznica ataków bombowych w Bejrucie. Zamach bombowy w Bejrucie był jednym z największych ataków przeciwko piechocie morskiej od czasu bitwy o Iwo Jimę w 1945 roku.
Szkolenie z walki w terenie zurbanizowanym. 20 marca 2016r.
Dnia 20 marca br. odbyły się połączone ćwiczenia Grup Rekonstrukcji Historycznej Amerykańskiej Piechoty Morskiej. Rekonstruktorzy Marines z GRH The Jarheads i GRH 7th Marine Regiment szkolili się z walki w terenie zurbanizowanym. W czasie szkolenia doskonalili techniki przemieszczania się pomiędzy budynkami oraz walkę w pomieszczeniach. W ramach treningu Rekonstruktorzy Marines uczyli się technik wchodzenia do budynków, przemieszczania się w budynku, czyszczenia pomieszczeń oraz używania granatów treningowych.
Szkolenie z rozpoznania i patrolowania - 3 stycznia 2016r.
Dnia 3 stycznia 2016r. odbyło się pierwsze spotkanie i szkolenie GRH 7th Marine Regiment w Nowym Roku.
Szkolenie w terenie zurbanizowanym - 18 lipca 2015r.
W sobotę, dnia 18 lipca br. Rekonstruktorzy Marines z GRH "7th Marine Regiment" przeprowadzili ćwiczenia w terenie zurbanizowanym. Tematem zajęć było prowadzenie operacji i działań wojskowych w terenie zurbanizowanym (ang. Military Operations on Urbanized Terrain). Rekonstruktorzy Marines ćwiczyli przemieszczanie się drużyny strzeleckiej (ang. fireteam) pomiędzy budynkami, obserwację obszaru zurbanizowanego, techniki wchodzenia do budynku i czyszczenia pomieszczeń. Pierwsza część zajęć obejmowało wykład poświęcony specyfice walki Marines w terenie zurbanizowanym. W drugiej cześci szkolenia Rekonstruktorzy ćwiczyli m. in. przemieszczanie się ulicami, czyszczenie budynku i poszczególnych pomieszczeń przy użyciu granatów ćwiczebnych oraz ładunków pirotechnicznych, przemieszczanie się klatką schodową.
Maintenance day, Bielsko-Biała.
Dnia 9 maja 2015r. członkowie GRH 7th Marine Regiment prowadzili prace w Muzeum Broni Pancernej w Bielsku Białej. Rekonstruktorzy Marines zajęli się m. in. sprzątaniem i konserwacją pojazdu terenowego "hummve" (HMMWV wersja M998/M1038).
Ćwiczenia w terenie górskim - 01.03.2015r.
Dnia 1 marca 2015 roku Rekonstruktorzy Marines z GRH 7th Marine Regiment wzięli udział w ćwiczeniach organizowanych przez GRH The Jarheads. Szkolenie Grup Rekonstrukcyjnych nawiązywało tematycznie do ćwiczeń kompanii India z 3-go batalionu, 8-go Pułku Piechoty Morskiej w Ośrodku Szkolenia Górskiego Korpusu Piechoty Morskiej w Bridgeport w Kalifornii (ang. Marine Corps Mountain Warfare Training Center). Ćwiczenia kompanii India odbyły się w styczniu 1994 roku i były poświęcone prowadzeniu działań bojowych w warunkach zimowych.
Szkolenie w terenie zurbanizowanym - 28.02.2015r. — w mieście: Wilamowice.
W sobotę, dnia 28 lutego br. Rekonstruktorzy Marines z GRH "7th Marine Regiment" wzięli udział w ćwiczeniach organizowanych przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "1st Marine Division". Tematem zajęć było prowadzenie operacji i działań wojskowych w terenie zurbanizowanym (ang. Military Operations on Urbanized Terrain). Rekonstruktorzy Marines ćwiczyli poruszanie się formacjami w terenie zurbanizowanym, techniki wchodzenia do budynku i czyszczenia pomieszczeń. Rekonstruktorzy Marines ćwiczyli również techniki posługiwania się granatami odłamkowymi M67.
Premiera filmu "American Sniper" - kino Helios, Bielsko-Biała.
Z okazji premiery filmu "Snajper" (ang. tyt. "American Sniper") Rekonstruktorzy Marines z Grup Rekonstrukcji Historycznej "7th Marine Regiment" i "1st Marine Division" przygotowali wystawę w bielskim kinie Helios. Rekonstruktorzy byli obecni w kinie w sobotę (21.02.2015) w godzinach od 17:00-21:00.
Grupy Rekonstrukcyjne zajmują się odtwarzaniem historii Amerykańskie Piechoty Morskiej (ang. United States Marine Corps). Grupy zajmują się rekonstrukcją walk wojsk amerykańskich w Iraku w latach 2003-2004. W ramach pokazu w kinie helios w Bielsku-Białej zaprezentowano umundurowanie, wyposażenie i repliki uzbrojenia żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej używanego w Bitwy o miasto Falludża w Iraku w listopadzie 2004 roku.
W ramach Operacji "Phantom Fury" wojska koalicji we współpracy z żołnierzami irackimi podjęli walki w celu oczyszczenia miasta Al Fallujah (Al Faludża) z sił rebeliantów. Operacja "Phantom Fury" zapisała się na kartach historii jako jedna z najbardziej krwawych walk podczas wojny w Iraku.
Widzowie mogli nie tylko zobaczyć wyposażenie amerykańskich żołnierzy, ale również sami wcielić się w rolę Marines. Część umundurowania, wyposażenia i replik uzbrojenia została udostępniona widzom podczas prezentacji.
Szkolenie w terenie górskim - 01.02.2015r.

Dnia 2 lutego 2015 roku Rekonstruktorzy Marines z GRH 7th Marine Regiment wzięli udział w ćwiczeniach organizowanych przez GRH The Jarheads. Szkolenie Grup Rekonstrukcyjnych nawiązywało tematycznie do ćwiczeń kompanii India z 3-go batalionu, 8-go Pułku Piechoty Morskiej w Ośrodku Szkolenia Górskiego Korpusu Piechoty Morskiej w Bridgeport w Kalifornii (ang. Marine Corps Mountain Warfare Training Center). Ćwiczenia kompanii India odbyły się w styczniu 1994 roku i były poświęcone prowadzeniu działań bojowych w warunkach zimowych.
Konferencja Grup Rekonstrukcji Historycznej, 10.01.2015r.

W ubiegłą sobotę (tj. 10 stycznia 2015 roku) odbyła się konferencja Grup Rekonstrukcji Historycznej. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej budynku OSP Wilkowice przy ul. Strażackiej. Spotkanie było poświęcone kwestią organizacyjnym dotyczącym przedsięwzięć rekonstrukcyjnych na 2015 rok. Rekonstruktorzy rozmawiali na tematy dotyczące udziału w imprezach militarnych, zlotach i pokazach. Poruszono również zagadnienia dotyczace współpracy rekonstrukcyjnej i szkoleniowej oraz finansowania działań rekonstrukcyjnych.
W konferencji wzieli udział przedstawiciele następujących Grup Rekonstrukcyjnych:

GRH 7th Marine Regiment
GRH The Jarheads
GRH 1st Marine Division
GRH ISAF
GRH 42 RMC L-COY 'SOUTH'
GRH "БЕСИ МАГА"
GRH 19 Light Brigade (UK)
Zdjęcia wykonał: Paweł Zwiazek i Piotr Motak
Szkolenie w terenie górskim 29.11.2014r. - 30.11.2014r.
W dniu dzisiejszym zakończyło się dwudniowe szkolenie Rekonstruktorów Marines z GRH 7th Marine Regiment. Ćwiczenia dowódców zespołów ogniowych (ang. Team Leaders) odbyły się w terenie górskim. Szkolenie obejmowało marsz w terenie górskim z pełnym wyposażeniem bojowym oraz działania taktyczne. Jednym z elementów szkolenia było również bytowanie w terenie. Zadanie było trudne ponieważ temperatura powietrza była poniżej zera i spadała o 0,6 stopnia C na każde 100m wysokości. Jednym z ćwiczeń było założenie obozowiska i rozpalenie ogniska. Drugi dzień szkolenia obejmował ćwiczenia z taktyki, obsługę karabinka M16A2 z podwieszanym granatnikiem M203 oraz granatnika przeciwpancernego AT-4.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie